روزنامه رای‌الیوم به این موضوع پرداخت که چرا عاملِ سفیدپوست حمله لاس وگاس که حدود ۶۰۰ کشته و زخمی بر جای گذاشت، «تروریست» خوانده نشد.

چرا کشتار خونین لاس وگاس، تروریستی اعلام نشد؟پایگاه اینترنتی رای‌الیوم در سرمقاله امروز نوشت: برخلاف آنچه کشور‌ها و گروه‌های نژادپرست در غرب تبلیغ می‌کنند، تروریسم منحصرا به اسلام برنمی‌گردد، بلکه این پدیده از دایره ادیان، مذاهب، کشور‌ها و نژاد‌ها فراتر رفته است.

در این مقاله آمده است: در گزارش خبرگزاری‌های بین‌المللی و خبرنگاران شبکه‌های تلویزیونی آمریکا و جهان دربارهکشتار شهر لاس و گاس که یک شهروند سفید پوست آمریکایی مرتکب آن شده بود، از کلمه «تروریسم» استفاده نشده است. در این کشتار ۵۹ نفر کشته و ۵۲۷ نفر مجروح شدند. چنین رفتاری به ما ثابت کرد که اتهام «تروریسم» بطور انحصاری درباره مسلمانان به کار می‌رود و دیگران از این اتهام پاک و مبرا و به عنوان بیماران روانی، مستحق درمان هستند.

دفتر تحقیقات فدرال آمریکا که اسناد رسمی آن ثابت می‌کند این مرکز تاکنون از بیش از ده هزار مسلمان آمریکایی به اتهام ارتباط با تروریسم بازجویی کرده و به منازل مسکونی مسلمان یورش برده است، فورا تایید کرد که عامل این کشتار هیچ ارتباطی با گروه تروریستی افراط‌گرا ندارد. این دفتر بیانیه داعش را که اعلام کرد استفان بادوک (عامل حمله خونین لاس وگاس) یکی از سربازان داعش است که چند ماه قبل اسلام آورده و به «عبدالبر آمریکایی» ملقب است، رد کرد.

ما طرفدار گزارش دفتر تحقیقات فدرال هستیم و آن را می‌پذیریم و درباره بیانیه داعش تردید داریم؛ زیرا طبق معمول هر وقت نظامیان داعش در هر عملیاتی که از طرف این گروه و یا به توصیه آن انجام می‌دادند آثار و شواهدی بجای می‌گذاشتند تا ثابت کند عضو داعش هستند همانطور که در انفجار‌های بروکسل و پاریس  اتفاق افتاد. به عنوان مثال عکسی از داعش در پایگاه‌های اجتماعی قرار می‌دهند یا پرچم، کتابی دینی، اعلامیه و عکس‌هایی را در خانه‌ها به جای می‌گذارند، اما این بار «ابو عبدالبر آمریکایی» چنین کاری انجام نداد.

ما یقین داریم دفتر تحقیقات فدرال آمریکا مایل بود که عامل این کشتار از میان مسلمانان قدیمی یا جدید باشد تا با این بهانه، آتش نژادپرستی و ستم را علیه آمریکایی‌های اصالتا مسلمان، شعله‌ورتر کنند. این نژادپرستی از زمانی که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، قدرت را در دست گرفت دو برابر شده است.

اگر بتوانیم یک نکته مثبت از میان جنازه‌های بیگناهان و خونهایشان که به دست این «تروریست» کشته شده اند، بیابیم این است که این عملیات بار دیگر ثابت کرد تروریسم منحصرا به مسلمانان باز نمی‌گردد و برخلاف آنچه کشور‌ها و گروه‌های نژادپرست در غرب تبلیغ می‌کنند، تروریسم از مرز ادیان، مذاهب، کشور‌ها و نژاد‌ها فراتر رفته است و مستحق محکومیت است همانطور که قربانیان تروریسم از هر نژاد و دینی سزاوار همدردی و همدلی هستند.

در انتهای این مقاله آمده است: درس دیگری که می‌توان از این کشتار گرفت این است که باید از همه بیانیه‌هایی که داعش یا دیگران پس از هر حمله تروریستی در غرب یا کشور‌های اسلامی منتشر می‌کنند، مطمئن شد؛ چرا که بعید نیست برخی گروه‌ها در اتاق‌های تاریک چنین بیانیه‌هایی را منتشر می‌کنند تا مسلمانان را به تروریسم متهم و دخالت‌های نظامی، اشغال کشور‌ها و اجرای طرح‌هایشان برای تجزیه کشور‌ها را توجیه کنند.